pánske jarné bundy

Možno už sa nemôžete dočkať toho, až príde jar a vy konečne budete môcť vytiahnuť svoje sezónne oblečenie, v ktorom nebudete vyzerať ako prerastená húsenica, ale skôr vyniknú kontúry vášho tela. To sa týka hlavne kategórie prechodné pánske bundy – tie sú vhodné na nosenie na jar a na jeseň, pretože síce ešte celkom dobre izolujú proti chladu, ale sú podstatne ľahšie, ako zimné bundy. Ale máte vôbec v tomto ohľade čo na seba?

Vyberte si tú správnu bundu

Výber je dnes oveľa väčší ako kedykoľvek v minulosti a vďaka tomu sa aj na jar môžeme obliecť, ako len chceme. Povedzme si však niečo k jednotlivým typom jarných búnd. A podľa toho sa rozhodnite, ktorá je tá správna pre vás.

Pánske prešívané bundy

Mužov s prešívanými bundami stretávame aj na našich uliciach čoraz častejšie. Je to aj tým, že prešívané bundy sa dlhodobo držia v kurze a teda si ich muži nemusia v šatníku každoročne obnovovať.

História prešívaných búnd siaha do Anglicka 60. rokov 20. storočia, kedy vznikol prvý model s diamantovým vzorom, no dnešné vzory sú skôr „rovnobežné“. Aj keď tie diamantové ostali v móde dodnes.

Jarné prešívané bundy sú v porovnaní s tými zimnými opäť omnoho ľahšie a aj tak vyzerajú. Určitú vrstvu izolácie však majú stále, a tak nám v nich na jar nemusí byť zima.

Na Bestlook.sk si môžete vybrať z ponuky čisto jednofarebných modelov (ako je napríklad tento), alebo z vzorovaných kúskov (ako je napríklad tento).

Pánske prechodné rifľové bundy

Rifľové bundy – v angličtine denim – sú kúsky, ktoré poznáme na prvý pohľad. A to vďaka ich typickému materiálu, ktorý je spravidla modrej farby. Síce úplne nespĺňajú to, že by mali byť vodeodolné, ale aj tak sa nám v šatníku bude jedna z nich určite vynímať.

V dňoch, kedy práve nehlásia dažde alebo máme k dispozícii priestor, kam sa schovať, je rifľová bunda ideálna. Chráni proti posledným zvyškom chladu, ale ak nebudete utekať, nespotíte sa v nej. A okrem toho je dosť štýlová.

Pánske kožené bundy

Aj keď sú dnes pánske kožené bundy možno menej spoločensky akceptovateľné než pred rokmi, pravdou je, že ak si kúpite kvalitný kúsok, ktorý vám dlho vydrží, rozhodne nemusíte mať výčitky svedomia. Kožené bundy sú symbolom rebelantstva, ale dnes už majú oveľa viac využití.

Ako sme mohli vidieť na príklade inuitskej parky, je koža dostatočne teplá, no v tejto verzii – teda bez vnútornej izolácie – sa hodí viac na jar ako na zimu. V prípade kožených búnd nájdete aj v našom portfóliu skôr tradičné farby, teda čiernu a hnedú.

Pánske bombery

História bomberov tiež siaha niekoľko desaťročí do minulosti, aj keď nie toľko ako pri rifľových bundách. Bomber je v podstate pôvodne zimná bunda, ale zbavená časti izolácie. To znamená, že je oveľa ľahšia, skladnejšia a praktickejšia.

Rovnako dnešné bombery už dávno nevyzerajú tuctovo, ale sú oveľa štýlovejšie.

Pánske parky

Odľahčené parky sú alternatívou pre tých, ktorí sa nedokážu rozhodnúť medzi bundou a kabátom. Práve parka totiž prináša pozitíva oboch. Pôvodne sa jednalo o zimnú bundu pre tie najextrémnejšie podmienky.

Pochádza totiž z Kanady, konkrétne od Inuitov, ktorí zvykli vyrábať svoje parky z kože soba polárneho, prípadne z tuleňa. Také bundy je potom chránili pred veľkou zimou pri love alebo jazde na kajaku. Vďaka vrstve rybacieho oleja dokázali byť prvé parky aj vodeodolné.

Na bestlook.sk nájdete široký výber pánskych jarných búnd a tiež sa môžete poradiť pri výbere.

Adrias