homeoffice práca z domu

Ste na homeoffice? Nezostávajte celý deň v pyžame

Zatiaľčo v minulých rokoch boli mnohí zamestnanci radi, keď im ich chlebodarca dovolil tráviť časť pracovnej doby doma, dnes je to skôr naopak. Kancelárski pracovníci sú frustrovaní z nedostatku sociálnych kontaktov a už sa tešia späť do kolektívu. No skôr, ako to bude možné, treba udržiavať si svoju osobnú morálku. A tomu pomôžete aj tým, že sa aj pri práci z domova poriadne oblečiete.

Najskôr je však dôležitá príprava. Ráno vstaňte v čas, v ktorý by ste do práce vstávali bežne. Ak za prácou cestujete, môžete odrátať dobu strávenú v aute alebo iných dopravných prostriedkoch, ale tých dvadsať minút alebo hodinu považujte za jediný luxus, ktorý si v tomto smere môžete dovoliť.

Dajte si sprchu, vyčistite zuby, učešte sa, upravte sa, prípadne naneste mejkap. Poradie je na vás. Okrem toho sa poriadne najedzte a nezabúdajte ani na pitný režim. Môžete si dopriať aj dobrú kávičku, či už z vlastného kávovaru alebo blízkej kaviarne či pražiarne, kde ponúkajú kávu so sebou.

A teraz už sadnite za svoj kancelársky stôl a pustite sa do práce… Ale moment! Na jednu dôležitú vec sme zabudli. Skutočne ste stále v pyžame? Alebo ste sa len prezliekli do vyťahanej mikiny a legín, ktoré cez noc ležali pomačkané pri posteli?

Je nám jasné, že cestou pre raňajky a kávu alebo so smeťami vás na ulici do bulvárov nikto fotiť nebude ako americké celebrity, ale aj tak… Necítite sa lepšie, keď vyzeráte dobre?

Na homeoffice sa oblečte pekne a pohodlne

Pohodlné oblečenie je pri práci z domova zásadou číslo jeden. To, čo si ráno oblečiete, na sebe budete mať pravdepodobne celý deň, a tak je dôležité, aby ste sa cez pracovnú dobu neošívali v tesnom odeve.

Ak nemáte každú chvíľu dôležitý videohovor s top klientom, môžete vsadiť na teplákovú súpravu. Áno, o pár odsekov vyššie sme vás od toho trochu odrádzali, ale dobre padnúca mikina a tepláky sú skutočne niečo iné ako vyťahané kúsky, pamätajúce snáď ešte naše detstvo.

Trendom sú dnes teplákové súpravy s rovnakou farbou spodnej aj vrchnej časti, teda akési komplety. A to aj v rôznych farebných a vzorovaných verziách. Čím výraznejšie tieto vzory a farby budú, tým lepšie.

Žena pri práci z domu
Žena pri práci z domu

Oblečte sa aj formálne

Dôležité je, že ani pri homeoffice často nebývate sami. Minimálne cez video bývate v priebehu dňa v kontakte s inými ľuďmi, pred ktorými by ste mali reprezentovať samú seba aj svoju firmu. Kvôli tomu je treba sa podľa potreby obliecť aj formálnejšie.

Minimálne pre hornú časť svojho tela. Ale mať dole oblečené iba spodné prádlo a hrubé ponožky nemusí byť najlepší nápad. Odporúčame minimálne tie tepláky alebo legíny – ale pozor na prípadný odraz v zrkadle alebo inej plochy v zábere kamery.

Keď hovoríme o formálnosti, nemáme na mysli až tak formálne záležitosti, ako sú napríklad saká. Stačí, keď si oblečiete jednofarebné dámske tričká, pri ktorých si môžete vybrať rôzne strihy a môžete je okrem toho kombinovať takmer s čímkoľvek, a to aj na von.

Z tých spomenutých strihov je možné vybrať napríklad obtiahnuté roláky, modely s trojštvrťovým rukávom či tričká s odhalenými ramenami.

Aj mikina je OK

Ak si odmyslíme vyťahané a sprané kúsky, potom pokojne využite pokojne aj tú mikinu. Pri zachovaní dobrého vkusu je aj veľká či oversized mikina v pohode.

Zaujímavé sú aj mikinové šaty či mikina s predĺženým strihom, ktoré sú veľmi pohodlné a vhodné pre každodenné nosenie. V kombinácii s legínami, ponožkami či teplými papučami sa určite hodia aj do chladného dňa.

Podčiarknuté a zrátané – aj doma si zachovajte určitú „štábnu kultúru“, ktorá vám aj v ťažkých časoch pomôže zachovať si zdravý rozum. Nebojte sa však neformálnejších riešení, ktorých v e-shope modneveci.sk najdete mnoho a tiež hravých farieb a výrazných vzorov, vďaka ktorým si okrem iného zachováte aj dobrú náladu.

Related Posts

Adrias