Svadobný deň

Svadobný obrad je pre každý milujúci pár špeciálny okamih. Predstava o romantike sa však u každej dvojice jemne líši. V závislosti od našich hodnôt máme i odlišné predstavy o ideálnom svadobnom dni.

Romantická svadba nie je o vystrihnutom obrázku z časopisu. Často je to o vneme, mieste, v ktorom sa cítite dobre, pričom samotné prostredie navodzuje nežný nádych, ktorý dodáva okamihu ten správny šmrnc. 

Poďme sa spoločne pozrieť, ako docieliť, aby bola svadba podľa vašich predstáv a zároveň v sebe niesla romantický podtón. 

Prvoradé je zvoliť si prostredie, ktoré vo vás vyvoláva príjemné pocity. Nie je nič zlé na tom, inšpirovať sa ostatnými, určiť si vlastné priority a očakávania. Dôležité je myslieť na vlastnú intuíciu, ktorá vás povedie tým správnym smerom A taktiež prvý dojem, ktorý vo vás vyvolá dané miesto.

Veľmi pôsobivá je jedinečná atmosféra v objatí prírody – viníc, lesov, dokonca i v obkolesení hôr. Priestor sa dokonale harmonizuje s okolím, čím sa vytvorí nádherný kontrast a jedinečná atmosféra. Žiadané sú i svadby na zámkoch a kaštieľoch ako z rozprávok, tradičné svadby v kostoloch, v exotike, pri tichom dunení mora i menej tradičné – na úpätí divokej lesnej prírody pod holým nebom.

V poslednej dobe sa svadby konajú i v moderne upravených stodolách na vidieku. Čarovné prostredie dotvárajú svadobné dekorácie. Kombináciou tých správnych farieb a doplnkov si vytvoríte nezabudnuteľný romantický vzhľad prostredia. Obľúbenými dekoráciami sú kvety, sviečky, lampióny a hrejivé svetielka.

Korunkou krásy sú počas svadobného dňa jednoznačne nevestine šaty. Či si zvolíte romantickú výšivku, ktorá dodá šatám dávku nežnosti, alebo dáte prednosť jednoduchým strihom a čistým líniám. Populárne sú i šaty v štýle princeznej, no nik vám nezakáže zažiariť ako lesnej víle. Vo všeobecnosti platí, prispôsobiť typ šiat svadobnému prostrediu. Svadobným doplnkom bývajú často i jemné šperky, ktoré doladia celkový výzor nevesty.

Čo sa týka ročného obdobia, to tiež nie je striktne dané. Dominujú svadby počas jarných a letných mesiacov, pričom len niektoré nevesty dávajú prednosť ľadovo rozprávkovej krajine či jeseni. Každé obdobie má niečo špecifické, čím si vás dokáže získať a vytvoriť atmosféru, ktorá bude dokonale zladená s vašou osobou i priestorom, ktorý si zvolíte. Ide o kombináciou všetkých vnemov, podčiarkujúc prostredie a nevynímajúc dekorácie, ktoré dotvárajú celkový dojem. 

Je dôležité ujasniť si vlastný ideál o romantike. Niekedy to prichádza prirodzene, niekedy naopak musíte zvažovať všetky plusy i mínusy, a spoločne s partnerom sa zhodnúť na mieste, kde si poviete svoje „áno“.

Adrias